Telemedycyna zwolniona z opodatkowania VAT
Usługi medyczne wykonywane online, mieszczą się w pojęciu opieki medycznej i jako służące poprawie i ratowaniu zdrowia i świadczone przez podmiot leczniczy w ramach prowadzonej działalności leczniczej korzystają ze zwolnienia z podatku od towarów i usług.
Stanowisko to zostało potwierdzone przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: DKIS) w interpretacji indywidualnej wydanej 25 lutego 2021 r. (0113-KDIPT1-1.4012.
911.2020.3.MH).
Wnioskodawca w tejże sprawie wskazał, że w ramach działalności leczniczej zamierza świadczyć komercyjne usługi telemedycyny za pomocą platformy telemedycznej w zakresie rehabilitacji online, udostępniania zestawów ćwiczeń rehabilitacyjnych, stałego monitoringu medycznego pacjentów, opieki holistycznej, zdalnej nad pacjentami i prowadzenia e-konsyliów lekarskich. Co istotne, wszystkie wymienione usługi będą jego zdaniem służyły profilaktyce, zachowaniu i ratowaniu zdrowia oraz przywracaniu i poprawie zdrowia, a wnioskodawca prowadząc niniejszą działalność będzie występował jako podmiot leczniczy, o którym mowa we właściwych przepisach ustawy o działalności leczniczej.
Wątpliwości wnioskodawcy
Wnioskodawca powziął wątpliwość czy prowadzone w niniejszy sposób usługi medyczne będą zwolnione...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta